Agencja celna Gdynia

Wielu sprzedawców boi się wysyłać towary za granicę, ponieważ nie są pewni, jak wygląda proces odprawy celnej. Wyjaśniając, jak to działa, mamy nadzieję, że zdasz sobie sprawę, że dla większości sprzedawców nie jest to tak skomplikowane, jak myślisz! Co dokładnie się stanie, gdy Twoja przesyłka dotrze do urzędu celnego?
Proces odprawy celnej.
1. Celnik w agencja celna Gdynia sprawdzi dokumenty związane z przesyłką. Wszystkie przesyłki międzynarodowe muszą posiadać fakturę handlową. Dokument ten zawiera zarówno dane kontaktowe nadawcy, jak i odbiorcy, a także szczegóły wysyłki, takie jak data wywozu i numer rachunku lotniczego. Co ważniejsze, faktura będzie zawierać opis towaru i jego całkowitą wartość.
2. Urzędnik celny w miejscu takim jak agencja celna Gdynia sprawdzi, czy podatki i cła dotyczą przesyłki. Będzie to zależeć od rodzaju towarów, ich wartości i przepisów kraju importującego. Jeśli zostanie ustalone, że wartość towarów przekracza próg podatkowy, oficer sprawdzi, czy te podatki i cła zostały zapłacone.
3. Urząd celny Gdynia zażąda zapłaty podatków i ceł, jeśli nie zostały one zapłacone. W tym momencie obowiązuje opcja DDU i DDP. Jeśli przesyłka jest oznaczona jako DDP, oznacza to, że zapłata podatków i ceł została już zapłacona. Niektórzy kurierzy ekspresowi mają swoich własnych brokerów celnych, którzy mogą przetworzyć tę płatność za Ciebie i oferują te usługi po stałej cenie, gdy płacisz za etykietę. Jeśli jednak przesyłka jest oznaczona jako DDU, służby celne prześlą paczkę do niezależnego pośrednika celnego w celu pobrania wymaganej kwoty. Tutaj może być bardzo drogo, ponieważ wszyscy brokerzy są niezależni i każdy z nich pobiera inną strukturę opłat. Mogą obowiązywać różne opłaty, takie jak opłaty za pośrednictwo, przechowywanie i opłaty za opóźnione płatności, co uniemożliwi klientowi określenie ostatecznej kwoty. Jak widać, opłaty DDU można łatwo zsumować. Ponadto ci brokerzy będą musieli skontaktować się z odbiorcą w celu odebrania płatności, co może zrzucić klienta, jeśli nie są świadomi tych dodatkowych opłat. Dlatego zalecamy sprzedawcom opłacanie z góry opłat za płynność dostaw.
4. Po potwierdzeniu, że zaległe podatki i cła zostały zapłacone, przesyłka zostaje zwolniona i przechodzi do ostatecznego miejsca przeznaczenia. I to wszystko! Dopóki masz wymagane dokumenty i rozumiesz, jak radzić sobie z podatkami i cłami, odprawa celna powinna być dziecinnie prosta. Ale jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której Twoja przesyłka utknie w urzędzie celnym, nie panikuj i zgłoś się do miejsca jakim jest agencja celna Gdynia.