Budynków, poddaszy ocieplanie Brusy

Izolacja powodująca ocieplanie Brusy to materiał zaprojektowany w celu zapobiegania przenoszeniu ciepła lub dźwięku z jednego obszaru do drugiego. Zwykle jest używany do zatrzymywania ciepła i/lub dźwięku w domu lub poza nim lub do ograniczania go do niektórych części domu. Izolacja może działać na wiele różnych sposobów, ale najczęściej zawiera materiały składające się z milionów maleńkich kieszeni powietrznych.

Nieruchome powietrze jest niezwykle dobrym izolatorem, a uwięzione kieszenie powietrza nadają większości rodzajów izolacji ich wysoką odporność termiczną. Jest to rodzaj izolacji, ocieplania Brusy, o której ludzie zwykle myślą w pierwszej kolejności, gdy słyszą słowo „izolacja”. Izolacja termiczna zwykle znajduje się w ścianach i sufitach, zwłaszcza w zewnętrznych ścianach domu, w których istnieje największe prawdopodobieństwo uzyskania lub utraty ciepła. Idea izolacji termicznej jest bardzo prosta; aby jedna strona izolacji była cieplejsza niż druga. Jeśli mieszkasz na obszarze, w którym pogoda zmienia się w zależności od pory roku, ocieplanie Brusy będzie musiało być połączone z odpowiednimi zasadami projektowania pasywnego. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania zawsze jest gorąco lub zimno, Twoja izolacja zostanie włączona do projektu, mając to na uwadze.

Skuteczność jaką daje ocieplanie Brusy mierzy się tak zwanymi „wartościami R”. Im wyższa wartość R, tym lepsza izolacja termiczna. Istnieją dwa sposoby określania wartości R, może to być znana wartość R samego materiału izolacyjnego powodującego budynków ocieplanie w Brusach.