Czy dźwigi osobowe są skomplikowane w działaniu?

JAK DZIAŁAJĄ PODNOŚNIKI TRAKCYJNE?
Podnośniki trakcyjne, dźwigi osobowe to prosty system. Do krążka (zębatego koła pasowego) przymocowany jest silnik, nad którym owinięta jest lina lub linka. Lina jest przymocowana jednym końcem do kabiny windy, a drugim końcem do przeciwwagi.

Kiedy winda, dźwig osobowy jest wezwany na podłogę, silnik obraca krążek. Ten silnik może poruszać się w obu kierunkach – jeden porusza windę w górę, drugi w dół.

Gdy kabina windy podnosi się, przeciwwaga obniża się – i na odwrót. Przeciwwaga oznacza mniejsze obciążenie silnika i całego systemu, co oznacza, że ​​do poruszania wózka podnośnikowego w górę lub w dół potrzeba mniej mocy. Jest to podobne do huśtawki – jeśli na huśtawce znajduje się tylko jedna osoba, dostanie się na szczyt wymaga znacznie więcej energii, podczas gdy równowaga między dwiema osobami ułatwia.

Większość wyciągów będzie również wyposażona w regulator prędkości, który monitoruje prędkość wyciągu. Jest on zwykle połączony z szynami w szybie i może w razie potrzeby zatrzymać kabinę windy bez użycia kabli.

Wybierając rodzaj systemu windy, musisz rozważyć opcje i zobaczyć, który jest dla Ciebie najlepszy. Oto kilka prostych zalet i wad, które pomogą Ci zacząć, ale ważne jest, aby zastosować je do konkretnej konfiguracji i zobaczyć, jaka jest najlepsza opcja dla Ciebie.

Podnośniki trakcyjne, dźwigi osobowe są bardziej wydajne i niezawodne niż podnośniki hydrauliczne, ponieważ mają znacznie mniej operacji mechanicznych i nie ma systemów płynów, które mogą mieć usterki. Dźwigi osobowe wymagają również mniej miejsca niż podnośnik hydrauliczny, który wymaga dużej ilości oleju zmagazynowanego w rezerwie.