Czy hurt zabawki są bezpieczne dla dziecka?

Wiele zabawek jest tworzonych z myślą o bezpieczeństwie, ale żadna zabawka nie jest całkowicie bezpieczna. Zabawki hurt , które się psują lub są niewłaściwie używane, mogą stać się niebezpieczne. Te wskazówki pomogą Ci wybrać i utrzymać bezpieczne zabawki. Podziel się nimi z opiekunami i dziadkami Twojego dziecka, aby ich domy i prezenty, które dają, były bezpieczniejsze również dla Twojego dziecka. Ostre krawędzie i ostre szpice. Zabawki hurt dla starszych dzieci mogą mieć ostre zakończenia lub krawędzie, które mogą zranić małe dziecko. Unikaj zabawek wykonanych z cienkiego plastiku, które łatwo pękają. Unikaj także dawania zabawek z metalowymi częściami małym dzieciom i niemowlętom.

Małe zabawki i zabawki z małymi częściami. Aby zapobiec zadławieniu u dzieci w wieku 3 lat lub młodszych, upewnij się, że zabawki i części nie mieszczą się w pustej rurce po papierze toaletowym lub rurce zasysającej. Miękkie zabawki dla niemowląt powinny być na tyle duże, aby nie można ich było połknąć, nawet gdy są zgniecione. Sprawdź wypchane zwierzęta pod kątem oczu, nosa i części, które mogą odpaść. Umieść małe zabawki i zabawki z małymi częściami poza zasięgiem, gdy w pobliżu są małe. Głośne dźwięki. Zabawki kupowane hurtowo, które wydają przeraźliwy lub głośny dźwięk, takie jak pistolety na kapiszony, mogą uszkodzić słuch Twojego dziecka. Przeczytaj etykiety ostrzegawcze, aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie z nich korzystać. Wypróbuj zabawki w sklepie, aby sprawdzić, jak są głośne.

Sznury i sznurki. Zabawki hurt ze sznurkami lub sznurkami dłuższymi niż 7 cali mogą być szkodliwe dla niemowląt i bardzo małych dzieci. Można je owinąć wokół szyi dziecka. Nigdy nie wieszaj zabawek na sznurkach, sznurkach lub wstążkach w łóżeczkach lub kojcach. Usuń siłownie łóżeczkowe, gdy Twoje dziecko może podciągnąć się na rękach i kolanach. Zabawki, które latają lub strzelają do przedmiotów. Mogą one poważnie zranić oczy. Unikaj zabawek, które mogą odpalić przedmioty, które nie są przeznaczone do użytku w zabawce, takie jak ołówki czy gwoździe. Strzały używane przez dzieci powinny mieć miękkie końcówki wykonane z korka lub gumy. Niech Twoje dziecko nosi okulary ochronne, jeśli pozwalasz mu używać zabawek, które strzelają przedmiotami.