Czy jest fracht morski z Chin?

Oto, co musisz wiedzieć o korzystaniu z frachtu morskiego w przypadku przesyłek od dostawców, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to odpowiednie dla Twojej firmy. Jeśli myślisz o rozpoczęciu importu lub eksportu towarów do Chin, musisz porównać opcje dotyczące frachtu morskiego i innych metod wysyłki. Fracht morski z Chin to doskonały wybór w przypadku dużych ilości towarów konsumpcyjnych – i jest często wykorzystywany przy imporcie od producentów z Dalekiego Wschodu.

Od 2012 r. koszty frachtu morskiego znacznie spadły, a przestrzeń dostępna na statkach towarowych ma przewyższyć zapotrzebowanie na żeglugę do 2022 r. Eksport za pomocą frachtu morskiego prawdopodobnie pozostanie popularną i opłacalną opcją przez kilka najbliższych lat. Oto, co musisz wiedzieć o korzystaniu z frachtu morskiego w przypadku przesyłek od dostawców, aby pomóc Ci zdecydować, czy jest to odpowiednie dla Twojej firmy.

Czym jest fracht morski z Chin? Fracht morski z Chin to powszechna metoda transportu towarów na całym świecie za pomocą dużych statków towarowych. Istnieje wiele różnych form transportu morskiego, w tym: Full container load (FCL), w którym pojedyncza przesyłka jest ładowana do kontenera o długości od 20 do 45 stóp Ładunek drobnicowy (LCL), w którym kilka przesyłek dzieli kontener i są dzielone w miejscu przeznaczenia Roll on roll-off (RORO), w którym ciężarówki i inne pojazdy wjeżdżają na statek ze swoim ładunkiem, są bezpiecznie zabezpieczone do podróży, a następnie po prostu odjeżdżają w miejscu docelowym sucha wysyłka masowa, stosowana w przypadku towarów, takich jak metale lub kruszywa, które można zrzucić lub wlać do ładowni statku, a nie ładować do kontenerów.