Czy warto kupować eko pieluchy?

Dlaczego warto wybrać eko pieluchy?
Organiczne pieluchy z tkaniny (pieluchy) to przyjazne dla ziemi pieluchy, które zachęcają do świadomego gospodarowania odpadami, zapewniają nietoksyczną alternatywę dla niemowląt i wspierają zrównoważone praktyki rolnicze w celu zachowania delikatnego ekosystemu na świecie. W przeciwieństwie do zwykłych pieluch bawełnianych, eko pieluchy są wykonane z certyfikowanej 100% bawełny organicznej i mieszanek z konopi i bawełny organicznej. Nasza bawełna jest uprawiana bez pestycydów, nawozów syntetycznych i jest produkowana bez użycia barwników, wybielaczy czy chemikaliów. Mówiąc najprościej, pieluchy organiczne są bezpieczniejsze w użyciu i bardziej przyjazne dla ziemi niż standardowe pieluchy bawełniane.

Eko pieluchy z tkaniny a konwencjonalne pieluchy bawełniane
Jako mama masz możliwość kupowania bawełnianych pieluch i produktów dla niemowląt wykonanych z konwencjonalnie uprawianych tkanin bawełnianych lub z bawełny organicznej.

Dlaczego bawełna organiczna jest lepsza dla środowiska i dla niemowląt i stosowana jest w eko pieluchach? Konwencjonalna bawełna przyciąga szeroką gamę owadów, które są traktowane pestycydami. Ze względu na duże zapotrzebowanie uprawa bawełny jest jedną z największych upraw zależnych od pestycydów na świecie, zużywając co roku przytłaczającą 25% światowych pestycydów. Stosowane są również w obfitości fungicydy i nawozy syntetyczne zawierające chemikalia, które mają niezmiernie negatywny wpływ na środowisko. Konwencjonalna tkanina bawełniana jest następnie przetwarzana wybielaczem chlorowym w celu wybielenia bawełny. Dlatego to, co znajduje się obok skóry Twojego dziecka, jest obciążone chemikaliami.