Czym zajmuje się firma transportowa Gdańsk?

W uproszczeniu firma spedycyjna, firma transportowa Gdańsk to agencja, która przejmuje odpowiedzialność za przemieszczanie ładunku w imieniu właściciela, eksportera lub importera towarów. Spedytor tak naprawdę sam nie przewozi ładunku, ale działa jako pośrednik między firmą wysyłającą towary a usługami logistycznymi i transportowymi, takimi jak transport samochodowy, przewóz ładunków drogą lądową, oceaniczną lub lotniczą.

Spedytorzy jakich ma firma transportowa Gdańsk specjalizują się w wielu obszarach takich jak: organizacja transportu przesyłki z miejsca na miejsce, składowanie, przygotowanie do wysyłki, magazynowanie, dokumentacja, rezerwacja miejsc na ładunek, negocjowanie cen, ubezpieczenie ładunku, zgłaszanie roszczeń ubezpieczeniowych, konsolidacja ładunków, oraz usługi dekonsolidacji i windykacji.

Wielu eksporterów z firmy transportowej Gdańsk decydujących się na usługi spedycyjne robi to w celu przekazania zadań związanych z dokumentacją eksportową i wymogami dotyczącymi wysyłki, ponieważ spedytor posiada wiedzę specjalistyczną, która pozwala mu doradzać i pomagać swoim klientom w najbardziej efektywny sposób transportu towarów z jednego miejsca przeznaczenia do drugiego. Eksporterzy często stwierdzają, że rozległa wiedza spedytora w zakresie przepisów, dokumentacji, kosztów transportu jaki wymaga firma transportowa Gdańsk, procesu eksportu i negocjacji okazuje się bardziej ekonomiczna niż jakakolwiek inna metoda eksportu ich towarów.