Dlaczego warto kupić sukienki do karmienia?

To normalne, że podczas karmienia piersią doświadczasz wyzwań — od popękanych sutków po zapalenie sutka i łatwo rozpraszające się dziecko — ale to, co nosisz, nie powinno być jednym z nich. Dobre wieści? Jest tak wiele uroczych koszulek i sukienki do karmienia, które ułatwiają karmienie piersią w domu lub w miejscach publicznych.

Dlaczego potrzebujesz sukienki do karmienia? Jeśli zdecydowałeś się karmić piersią, prawdopodobnie masz do dyspozycji szereg biustonoszy do karmienia, które można przypiąć, aby umożliwić dziecku dostęp, gdy nadejdzie pora karmienia. Kiedy jesteś w domu z rodziną, prawdopodobnie całkiem nieźle podnosisz koszulę (lub zdejmujesz ją całkowicie) do pielęgniarki. Publicznie to może być inna historia. (Chociaż możesz oczywiście karmić w dowolny sposób.) Bluzka i sukienki do karmienia zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić karmienie piersią przy jednoczesnym zakryciu brzucha i większej części tułowia. Dla wielu jest to po prostu wygodniejsze i cieplejsze.

Jakie rodzaje koszulek, sukienek do karmienia możesz kupić? Istnieje wiele topów do karmienia, więc naprawdę sprowadza się do znalezienia takiego, który jest łatwy i wygodny w użyciu. Niektóre blaty są dwuwarstwowe, co pozwala na podniesienie blatu i odciągnięcie panelu. Inne mają panele z boku, które można przeciągnąć przez klatkę piersiową. Niektóre modele jakie ma sukienka do karmienia mają nawet drapowane szyje lub guziki, które są przesunięte na bok. Wszystko może pracować dla Ciebie, w zależności od tego, co Ty i Twoje dziecko uważacie za najłatwiejsze.