Dlaczego warto robić streaming live?

Na większości platform mediów społecznościowych możesz kliknąć przycisk i rozpocząć udostępnianie transmisji na żywo, czyli streaming live . Oprócz tego istnieje również wiele innych platform stworzonych specjalnie do przesyłania strumieniowego na żywo. Ale dlaczego wideo na żywo jest takie ważne? Transmisje wideo na żywo, czyli streaming live, to jeden z najpotężniejszych sposobów dotarcia do odbiorców i interakcji z nimi.

Oto kilka powodów, dla których streaming live jest tak ważny dla Twojej firmy i marki osobistej. Jeśli jeszcze nie zacząłeś, powinieneś!

Transmisje na żywo, czyli streaming live, to ewolucja telewizji na żywo. Powodem, dla którego telewizja na żywo wywarła tak duży wpływ, był fakt, że zapewniała widzom aktualne, informacyjne i przystępne treści. Mimo że jest nadal popularny, od czasu transmisji strumieniowych online subskrypcje programów telewizyjnych spadają. Spadek ten można przypisać wzrostowi transmisji strumieniowej, a konkretnie zmianie w zachowaniu widzów. Branża wideo online pokazała widzom, że powinni mieć kontrolę nad oglądaniem tego, co chcą, i kiedy chcą. W telewizji zawartość i dostępność są ograniczone, natomiast w przypadku transmisji strumieniowych online istnieje nieskończona ilość treści dostępnych za darmo i za pomocą urządzeń mobilnych. Mimo że widzowie nadal mają ograniczenia czasowe dotyczące transmisji na żywo, jest ona bardziej elastyczna niż w telewizji. Mogą oglądać na swoich telefonach, a przez większość czasu mogą również obejrzeć później nagranie wideo na żywo (live).