Frezowanie kominów z firmą z Nowego Tomyśla

Wiele osób ma problemy z przeciągiem kominka, nawet gdy kominek jest nowo zbudowany. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą ulepszyć wersję roboczą, zaczynając od najmniej drastycznych środków, a kończąc na najbardziej drastycznych środkach:
1. Zapewnij szybki, gorący start do ognia. Rozpalając ogień łatwopalnymi, szybko palącymi się materiałami, takimi jak gazeta i kawałki drewna szybko palącego się typu (sosna, wierzba, olcha itp.), Powstaje szybki, ciepły strumień powietrza przez komin, który w ten sposób rozpoczyna przeciąg w kominku i utrzymuje go.
2. Spalaj tylko drewno suszone przez dwa lata. Jeśli palisz zbyt mokre drewno, trudniej jest uzyskać dobry ogień i utrzymać go. Po rozpaleniu ognia szybko zielonymi materiałami i gatunkami drewna należy nakarmić ogień wolno palącymi się gatunkami drewna, takimi jak dąb, buk, brzoza i drewno z drzew owocowych. Te gatunki drewna muszą być suszone przez co najmniej dwa lata, aby rozpalić ogień. Nie używaj szybko palących się rodzajów drewna (sosna, wierzba, olcha) w tej fazie pożaru, ponieważ prowadzi to do wytworzenia niebezpiecznej ilości iskier.
3. Utrzymuj ogień w kominku z mieszkiem lub grzebakiem. Upewnij się, że ogień nadal dobrze się pali, ponieważ utrzymuje to również frezowanie komina i zmniejsza dym z kominka. Ciosy na sprzedaż Przejrzyj naszą aktualną ofertę online ponad 50 antycznych i zabytkowych szturchańców kominkowych
4. Budowanie ognia na ruszcie kominkowym lub koszu ogniowym. Budując ogień na kominkach z rusztem lub bez lub w koszyku, powietrze może dostać się pod ogień, co sprawia, że ​​pali się lepiej i kontynuuje palenie. Jest to najmniej drastyczny krok z potencjalnie dużym efektem. Ludzie używają tej techniki od prehistorii, początkowo na jednym ruszcie. Możesz przetestować efekt tego naśladując ruszt kamieniami.