Gdzie zrobisz szkolenia psychologów?

Terapia poznawczo-behawioralna (czyli tak zwana CBT) to krótkoterminowa, zorientowana na cel terapia psychoterapeutyczna, która przyjmuje praktyczne i praktyczne podejście do rozwiązywania problemów. Jego celem jest zmiana wzorców myślenia lub zachowania, które stoją za trudnościami ludzi, a tym samym zmiana ich odczuć. Szkolenia psychologów są niezwykle pomocne – ta metoda służy bowiem do leczenia szerokiej gamy problemów w życiu człowieka, od trudności ze snem lub problemów w związku, po nadużywanie narkotyków i alkoholu, lęk i depresję.

Szkolenia psychologów z CBT znajdziesz w ofercie centrum szkoleń CePoBe w Zielonej Górze. CBT działa poprzez zmianę postaw i zachowań ludzi poprzez skupienie się na utrzymywanych myślach, obrazach, przekonaniach i postawach (procesach poznawczych osoby) oraz na tym, jak te procesy odnoszą się do zachowania danej osoby, jako sposobu radzenia sobie z problemami emocjonalnymi.

Ważną zaletą poznawczej terapii behawioralnej jest to, że jest ona zazwyczaj krótka i zajmuje pięć do dziesięciu miesięcy w przypadku większości problemów emocjonalnych. Klienci uczestniczą w szkoleniach psychologów lub w jednej sesji tygodniowo, każda sesja trwa około 50 minut. W tym czasie klient i terapeuta pracują razem, aby zrozumieć problemy i opracować nowe strategie ich rozwiązywania. CBT zapoznaje pacjentów z zestawem zasad, które mogą stosować w dowolnym momencie i które utrzymają ich przez całe życie. Jesteś psychologiem? Szkolenia psychologów zrobisz w Zielonej Górze w CePoBe.