Izolacja poddasza pianką poliuretanową

Nie da się tego obejść: jeśli twój dom jest w zimnym klimacie, utrzymanie go w zimie jest kosztowne. Najlepszym sposobem jest wówczas izolacja poddasza pianką poliuretanową, którą wykona specjalna ekipa.

Departament Energii przewiduje, że ceny gazu ziemnego i oleju opałowego znów wzrosną tej zimy w porównaniu z ostatnią – i to po roku, w którym ceny oleju opałowego gwałtownie wzrosły w większości części kraju. Pewnie, możesz obniżyć temperaturę termostatu i przyzwyczaić się do noszenia obszernych swetrów w pomieszczeniach, aby obniżyć koszty. Ale jeśli masz niedokończone poddasze, zapewnienie odpowiedniej izolacji poddasza pianką poliuretanową jest jednym z najprostszych sposobów na utrzymanie rachunku za ogrzewanie w tym sezonie.

„To projekt majsterkowania, z którym możesz sobie poradzić w weekend, a oszczędności, które będziesz zbierać co roku,” mówi generalny wykonawca z firmy MDK Izolacje. Departament Energii szacuje, że odpowiednio zaizolowane poddasze mogą obniżyć 10 do 50 procent kosztów ogrzewania. I działa odwrotnie w ciepłym klimacie; w lecie pomaga ustabilizować temperaturę wewnątrz domu, aby utrzymać kontrolę nad chłodzeniem. W idealnym świecie zatrudniłbyś audytora energetycznego, który powiedziałby dokładnie, ile ochrony otrzymujesz z kilku centymetrów izolacji na poddaszu, którą już posiadasz, i wskazał rzeczy, takie jak wycieki powietrza, które możesz uszczelnić, aby upewnić się, że twoja izolacja zrobi dobrze swoją robotę. Ale jeśli nie możesz sobie pozwolić na wydanie kilkuset złotych za tę usługę jaką jest izolacja poddasza pianką poliuretanową, nie bój się: w tym miejscu zgromadziliśmy najważniejsze informacje dotyczące produktów do izolacji poddaszy, prac przygotowawczych i samej instalacji, którą będziesz mógł wykonać samodzielnie.
Czemu? Ponieważ najprostszym i najtańszym sposobem ocieplenia poddasza izolacja poddasza pianką poliuretanową poprzez dodanie dodatkowego materiału izolacyjnego do podłogi poddasza. Ale jeśli podłoga jest pokryta sklejką, nie można włożyć pod nią wystarczającej izolacji, aby wykonać zadanie w wystarczający sposób – nawet w ciepłym klimacie. Zaplanuj podniesienie podłogi i nałożenie nowej izolacji na stary. Po odłożeniu podłogi będziesz musiał znaleźć miejsce, gdzie można schować ubrania poza sezonem i świąteczny wystrój.