Jak dochodzić o odszkodowanie?

Jest to bardzo częste pytanie, które ludzie zadają sobie, rozważając roszczenie z tytułu obrażeń ciała.

Ogólnie rzecz biorąc (żeby dać ci wyobrażenie) najprostszą odpowiedzią, która będzie miała zastosowanie do większości ludzi, jest to, że masz trzy lata od daty wypadku na złożenie wniosku o odszkodowanie z tytułu obrażeń ciała.

Jednakże!

Jak w przypadku większości rzeczy w świecie prawa, czasami zdarzają się wyjątki i nawet wtedy sprawy rzadko są tak proste.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć sprawę, poniżej przedstawiamy kilka kluczowych czynników, które mogą mieć wpływ na Twoją sprawę.

Pasek czasu – co to jest i dlaczego jest ważny?

W przypadku większości roszczeń o odszkodowanie prawo daje ludziom trzy lata na złożenie wniosku od daty wypadku – nazywa się to „przedawnieniem”. Jeśli zatem odniosłeś obrażenia 2 marca 2021 r., masz czas do 2 marca 2024 r. na złożenie wniosku.

Jeśli nie zgłosisz sprawy przed upływem trzyletniego terminu, Twoja sprawa zostanie uznana za „przedawnioną” i nie będziesz mógł kontynuować postępowania sądowego, a co najważniejsze, nie będziesz miał szansy na odzyskanie odszkodowania, do którego w przeciwnym razie byłbyś uprawniony na odszkodowanie.