Jak zorganizować wyjazdy narciarskie?

Kiedy zima jest w pełnym rozkwicie, rodziny zaczynają myśleć o wakacjach na nartach lub snowboardzie i zapisywać swoje dzieci na lekcje. Ale skąd wiesz, który ośrodek narciarski jest najlepszy dla Twoich dzieci? Kto jest twoim idealnym instruktorem narciarstwa? Jak działa szkoła narciarska? Czy twoje dzieci są bezpieczne, kiedy je wysyłasz na wyjazdy narciarskie? Te pytania i wiele innych przechodzą przez umysł rodzica.

Rodziny, które razem jeżdżą na nartach; zostać razem. Niezależnie od tego, czy jesteś narciarzem, który po raz pierwszy wyjeżdża na wyjazdy narciarskie, czy doświadczonym profesjonalistą, planowanie wakacji z dziećmi na nartach lub snowboardzie może być stresujące. Oprócz logistyki dotarcia do miejsca docelowego w ośrodku narciarskim, stres polega na tym, że oddajesz swoje dzieci w ręce nieznajomych. Nawet gdy ci nieznajomi są przeszkoleni i są profesjonalnymi instruktorami narciarstwa.

Instruktor roku z ośrodka narciarskiego Sporteum, dzieli się swoimi poradami eksperckimi na temat tego, jak zapewnić dziecku zabawną, bezpieczną i edukacyjną szkołę narciarską z kilkoma wskazówkami dzieci na wyjazdach narciarskich.

Jaki jest idealny wiek na rozpoczęcie jazdy na nartach przez dziecko? Czy snowboarding to dobry wybór? Zależy to od każdego dziecka. Większość szkół narciarskich oferujących wyjazdy narciarskie przyjmuje dzieci w grupach w wieku 3 lat. Sprzęt snowboardowy jest teraz dostępny również dla dzieci w tym wieku, a wiele z nich świetnie sobie radzi. Jeśli dziecko jest przeszkolone do nocnika, nie potrzebuje drzemki, postępuje zgodnie ze wskazówkami i ogólnie dobrze czuje się w towarzystwie innych dzieci i dorosłych, powinno dobrze sobie radzić w szkole narciarskiej. Ważne jest również, aby byli podekscytowani jazdą na nartach! Pchanie zbyt wcześnie tylko je cofa.