Kamieniarz zakłada zakład kamieniarski

Kamieniarz to ktoś, kto bierze surowe kawałki skały lub kamienia i kształtuje je w geometryczne kształty, aby stworzyć strukturę i / lub dzieło sztuki. Budowle te mogą obejmować pomniki, budynki, katedry, nagrobki itp. Kamieniarze z miejsca jakim jest zakład kamieniarski są dumni z tego, że są w stanie wykonać piękne, ale funkcjonalne prace, które są wyjątkowo odpowiednie dla każdego klienta.

Kamieniarze, którzy mają zakład kamieniarski, byli odpowiedzialni za budowę budynków, posągów i budowli od początku cywilizacji. Niektóre z największych dzieł sztuki i najbardziej znaczące konstrukcje zostały stworzone przez kamieniarzy; posągi z Wyspy Wielkanocnej, Taj Mahal, Stonehenge, egipskie piramidy i Katedra w Chartres, żeby wymienić tylko kilka. Kamieniarstwo można zdefiniować jako kształtowanie nieregularnych kawałków skały w dokładne kształty do budowania i / lub dekoracji oraz składanie powstałej skały do ​​budowy konstrukcji. Ustawiają poziome i pionowe wyrównanie struktur, nad którymi pracują, za pomocą linii pomiarowych, poziomów i pionu. Za pomocą wytyczonych linii, reguł i prostej krawędzi układają wzory fundamentów i ścian.

Wygładzanie wadliwych lub nierównych miejsc za pomocą młotka, dłuta i szlifierki elektrycznej oraz naprawa rozdrobnionego lub popękanego kamienia za pomocą lampy lutowniczej są również zadaniem kamieniarza, który założył zakład kamieniarski. Podczas pracy nad zabytkami kamieniarz i cały zakład kamieniarski będzie czasem musiał usunąć części pomnika z łóżka ciężarówek, które je przewożą, a następnie poprowadzić go do fundamentu za pomocą dźwigów, wciągników, a nawet płóz. Kamieniarze z zakładów kamieniarskich wykonają również części konstrukcji, wypełniając formy mieszanką kompozycji kamiennych.