Kiedy warto kupić mieszkania Szczecin?

Kiedy sam sprzedajesz mieszkania Szczecin – znany również jako „na sprzedaż przez właściciela”- może się wydawać, że jest to świetny sposób na zaoszczędzenie tysięcy dolarów. W końcu standardowa prowizja pośrednika w obrocie nieruchomościami wynosi od 5% do 6% – to właśnie Od 12500 do 15 000 złotych na mieszkaniu za 250 000 złotych. Biorąc pod uwagę wysokość tej opłaty, możesz pomyśleć, że działanie jako agent własnego sprzedawcy z pewnością będzie warte oszczędności.

Oto kilka powodów, dla których warto to przemyśleć. Sprzedaż obejmująca mieszkania Szczecin to zazwyczaj proces emocjonalny. Posiadanie agenta sprawia, że ​​jesteś o jeden krok dalej i mniej prawdopodobne jest popełnienie głupich błędów, takich jak zawyżenie ceny domu, odmowa odrzucenia niskiej oferty z powodu obrażenia lub zbyt łatwe poddanie się, gdy masz ostateczny termin sprzedaży.

Pośrednik może kontynuować bez wyrażania chęci lub desperacji; ich praca polega na kontynuowaniu działań. Gdy sprzedawca sprzedający mieszkania Szczecin wielokrotnie sprawdza, słusznie lub niesłusznie sygnalizuje chęć zaakceptowania niższej ceny. Jeśli zrezygnujesz z agenta, będziesz musiał również bezpośrednio radzić sobie z odrzuceniem za każdym razem, gdy agent kupującego powie Ci, że klient nie jest zainteresowany. Jako właściciel domu lub mieszkania Szczecin, może być dość zdenerwowany, słysząc niektóre komentarze ze strony kupujących i często ich agentów – mówi pośrednik w handlu nieruchomościami ze Szczecina, woj. zachodniopomorskie.