Kiedy zacząć naukę windsurfing Chałupy?


W jakim wieku wskazane jest, aby rozpocząć windsurfing Chałupy?
Właściwie trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście istnieje niższy limit wiekowy. Głównie wynika to z możliwości uczenia się dziecka i jego wagi. Ja osobiście stałem na windsurfingu w wieku 4 lat, a mój tata siedział z przodu deski na plaży w Chałupach. Trzeba jednak powiedzieć, że posiadanie centrum surfingu daje możliwość wyboru najlepszych dni na zrobienie tego, co jest rzadkością w Chałupach.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, myśląc o nauczeniu dziecka, jak windsurfingu.
1. Wiek.
Przede wszystkim 5-latek może mieć nieco krótszy okres uwagi niż dorosły. Dodaj do tego, że również zmęczy się szybciej i musisz ocenić, jak długo on się bawi i kiedy przekraczasz limit. Wyjaśnienie pojęć wiatru (na przykład wiatru względnego) itp. Jest trudne, gdy masz do czynienia z tak młodym umysłem. Dlatego początkowe etapy mogą być możliwe do przekazania poprzez show and tell i intuicję, ale gdy konieczne są jeszcze inne aspekty techniczne wymagające zrozumienia, dochodzimy do przeszkody. To powiedziawszy, dzieci mają wspaniałą zdolność do uczenia się wyczynów fizycznych dość szybko. W niesprzyjających warunkach, ponieważ dziecko bardzo szybko opanuje windsurfing Chałupy.

Wiek wpływa również na ich wrażliwość na niebezpieczeństwo. Ważne jest, aby trenujący i ich rodzice zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństw, które mogą się pojawić, nie budząc tyle strachu, że powstrzymają się od uprawiania sportu, jakim jest windsurfing Chałupy. Jak powiedziałem, znalezienie właściwej równowagi jest trudne dla młodych umysłów