Kolczyki z bursztynem to świetny dodatek!

Można się zastanawiać, dlaczego tak wiele osób używa bursztynu w biżuterii. Odpowiedź, która jest najbardziej oczywista, jest taka, że bursztyn jest bardzo stary, a zatem posiada ogromną energię.

Wielu wierzy, że bursztyn i kolczyki z bursztynem niosą ze sobą zgromadzoną mądrość całej ziemi i wszystkich żyjących na niej stworzeń.

Niektóre unikalne kawałki bursztynu jakie mają kolczyki z bursztynem zawierają małe owady, takie jak mrówki lub komary, uwięzione od czasów, gdy bursztyn zaczął być żywicą drzewną; to nadaje bursztynowi potężne właściwości magiczne.

Przekonasz się, że najbardziej popularne są ciepłe kolory bursztynu, takie jak żółty, pomarańczowy i ciepłe odcienie brązu. Ciepłe, przypominające słońce kolory sprawiły, że wielu uważa bursztyn za kamień słońca.

Chociaż wielu zna bursztyn z ciepłych odcieni pomarańczy, nadal można znaleźć bursztyny w kolorach niebieskim, zielonym i czerwonym. Przekonasz się, że wielu twórców biżuterii takiej jak kolczyki z bursztynem traktuje swoją bursztynową biżuterię kolorem.

Nadal można znaleźć wiele przykładów wspaniałej biżuterii wykonanej z naturalnego bursztynu w innych żywych kolorach do dobrze znanego pomarańczu.

Być może już wiesz, że wiele popularnych kamieni szlachetnych odpowiednich do kolczyków z bursztynem ma historię stosowania w wielu różnych kulturach. Wielu wierzy, że kamienie szlachetne mają potężne właściwości mistyczne, a bursztyn nie jest wyjątkiem.

W kulturze azjatyckiej bursztyn nazywa się „duszą tygrysa”, a wielu uważało go za kamień odwagi. Wiele osób podróżowało z kawałkami bursztynu dla ochrony podczas długich podróży. Bursztynu używano również w leczeniu reumatyzmu, głuchoty, żółtaczki, bólów głowy, krwawienia zębów, problemów z trawieniem.