Na czym polega ocieplanie natryskowe Kartuzy?

Ocieplanie natryskowe Kartuzy pianką stało się ulubioną bronią wielu budowniczych i właścicieli domów, którzy próbują budować szczelne, energooszczędne domy. A przy długiej liście atrybutów nie ma się co dziwić. Wypełnia drobne pęknięcia i szczeliny w ścianach i dachach, tworząc skuteczne uszczelnienie powietrzne. Wysokie wartości R pianki o zamkniętych komórkach zapewniają dużą moc na małej przestrzeni, a wersje o zamkniętych komórkach mogą blokować przepływ wilgoci do wnęk ścian i dachów. Choć może być drogi, jest na szczycie swojej klasy.

Ale czy ten cudowny materiał powodujący ocieplanie natryskowe Kartuzy ma ciemniejszą stronę? Pytanie dotyczące potencjalnych zagrożeń związanych z pianką w sprayu zapoczątkowało obszerny wątek zawierający wystarczająco dużo anegdotycznych informacji, by skłonić kilku czytelników do zastanowienia się i zniechęcić innych do używania pianki w ogóle.

Pianka poliuretanowa dzięki której możliwe jest ocieplanie natryskowe Kartuzy to dwuskładnikowa mieszanka mieszana na miejscu pracy, natryskiwana z pistoletu wysokociśnieniowego. Chociaż niektóre jego składniki są nieprzyjemne w momencie aplikacji, po utwardzeniu pianka staje się materiałem obojętnym, który nie powinien wydzielać żadnych szkodliwych chemikaliów. Takie jest przynajmniej nasze wspólne rozumienie i słowo producentów i instalatorów wykonujących ocieplanie natryskowe domów w mieście Kartuzy, woj. pomorskie.