Osuszanie ścian i budynków

Oto kilka najlepszych wskazówek dotyczących suszenia ścian i budynków. Twój niezbędny przewodnik po suszarniach i budynkach po katastrofie powodziowej. Deszcz spływa, blokuje drenaż opadłych liści i mułu. Wody powodziowe podnoszą się i szukają nowych miejsc docelowych. Domy, firmy, sklepy, biura, szkoły – woda powodziowa nie rozróżnia typów budynków, a jedynie ich „poziom”. Chociaż w dzisiejszych czasach powodzie mogą pojawiać się o każdej porze roku, nadal stanowią szczególny problem jesienią. Uszkodzone budynki mogą być lekko wilgotne, a także poważnie uszkodzone przez powódź. Tutaj przedstawiamy nasze najlepsze wskazówki ułatwiające osuszanie ścian, budynków i pomieszczeń dotkniętych powodzią. Te górne wskazówki są tak samo przydatne do wyschnięcia po pęknięciu rury lub przelewu kąpieli, jak w przypadku powodzi wody deszczowej i powinny pomóc w szybkim wyschnięciu.
1. Jeżeli jesteś ubezpieczony, omów z ubezpieczycielem swoje roszczenia i wymagania dotyczące suszenia. Mogą zatrudnić kontrahenta, który wykona dla ciebie suszenie, w którym to przypadku możesz skoncentrować się na zapisywaniu zawartości i upewnieniu się, że ci, za których jesteś odpowiedzialny, są zakwaterowani gdzie indziej. Jeśli jest to małe zadanie suszenia, być może takie, które nie jest ubezpieczone, lub które nie jest warte ubiegania się o to, warto przejść do następnych 9 najważniejszych wskazówek, o ile można ustalić, że jest to bezpieczne, najpierw skonsultuj się z elektryk i być może hydraulik.
2. Co jest mokre? Nie, to nie jest głupie pytanie, ale odpowiedź wpłynie na sposób na osuszanie ścian i budynku i używanego sprzętu.
3. Użyj tak dużego osuszacza, jak możesz sobie pozwolić. Zasadniczo mała domowa maszyna z plastikową obudową nie będzie do tego zdolna. Będziesz potrzebował dużego mobilnego osuszacza – weź pod uwagę wydajność 30 litrów / dzień jako absolutne minimum potrzebne do czynności jaką jest osuszanie ścian zniszczonych przez powódź małego pokoju. Większy osuszacz jest lepszy i szybszy. Masz więcej niż jeden pokój do wyschnięcia? Wówczas rozważ użycie dodatkowych osuszaczy.
4. Korzystając z osuszacza, należy zminimalizować wnikanie powietrza do budynku. Zamknij wszystkie drzwi i okna oraz nawiewniki (jeśli je masz). Chodzi o to, że utrzymując szczelność powietrza w budynku, powietrze w budynku można uczynić możliwie suchym za pomocą osuszacza, bez dodatkowego obciążenia związanego z suszeniem dodatkowego powietrza z zewnątrz.
5. Upewnij się, że osuszacz ścian jest ustawiony w taki sposób, aby mógł uzdatniać powietrze bez żadnych przeszkód. Najlepiej jest umieścić na środku pokoju. Jeśli masz duży pokój i kilka osuszaczy pracujących jednocześnie, rozprowadź je równomiernie w pomieszczeniu i z dala od ścian.