Oto bramy Wejherowo

Nie wszystkie przerwy wiosenne są zabawne! Ten, o którym mówimy, może wywołać nagły, głośny hałas, podobny do wystrzału i pochodzący z garażu. Po tym, jak twoje serce przestanie bić, osiągasz szczyt, ale nic nie wyróżnia się jako źródło. Jednak następnym razem, gdy spróbujesz obsługiwać bramy Wejherowo, wszystko nie będzie działać prawidłowo i po raz pierwszy usłyszysz dziwny, nieregularny hałas. Podnosząc oczy do góry, odkrywasz, że podnosząca się sprężyna rozpada się na dwie części! Co spowodowało to na świecie? Czy przegapiłeś jakieś znaki ostrzegawcze? Cóż, usiądź i poświęć kilka minut na przeczytanie tego bloga, a my wyjaśnimy główne przyczyny i dlaczego sprężyna podnosząca może pęknąć w ten sposób. Twój system sprężyn jest krytyczny . Przed rozpoczęciem poznaj trochę informacji, które mają na celu wyjaśnienie, do czego służy system sprężyn. Mówiąc o drzwiach mieszkalnych, istnieją dwa typy systemów:
– Sprężyna skrętna.
Ten rodzaj jest umieszczony w stalowej rurze nad głowicą drzwi, która jest solidnie przymocowana do ściany, ponieważ cały ciężar drzwi jest przenoszony na płytę kotwiącą w środku drzwi. Może się zdarzyć, że jeśli nadproże nad drzwiami jest niewystarczające, płyta może wymagać umieszczenia na końcu poziomych prowadnic. W tym przypadku nazywa się to niskim prześwitem lub podwójnym poziomym systemem szyn.
– Sprężyna przedłużająca.
Sprężyny te, umieszczone po obu stronach drzwi, są umieszczone nad poziomymi prowadnicami. Jak sugeruje ich nazwa, zwinięta forma „wysuwa się”, aby podnieść lub opuścić bramę garażową. Przy okazji, każdy profesjonalny specjalista od bram garażowych w Wejherowie zawsze instaluje kable bezpieczeństwa ze sprężynami przedłużającymi. W przypadku pęknięcia sprężyny kabel ten powstrzyma sprężynę przed uderzeniem o coś innego w garażu lub upadkiem na samochód, zarówno potencjalnie niebezpieczny, jak i drogi. Inną ważną informacją, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że system sprężyn działa jako przeciwwaga dla całkowitej masy drzwi. Weźmy na przykład bramy Wejherowo i drzwi o wymiarach 9 x 7 metrów z rzędem okien. Ich całkowita waga, którą nazywamy jego nośnością, powinna wynosić w przybliżeniu 61 kilogramów. Abyś mógł podnieść te drzwi tylko jedną ręką, należy zrównoważyć ich ciężar i to tam zaczyna działać system sprężyn. Odpowiednio wyważone bramy Wejherowo powinny ważyć od 3,5 i 4 kg, nie więcej, nawet z elektrycznym otwieraczem drzwi garażowych! Mechanizm otwierania drzwi i bram Wejherowo ma za zadanie zastąpić ręczny wysiłek, nawet jeśli to urządzenie jest w stanie podnieść do 90 kg. Jednak nie zapominaj, że jeśli z jednej strony mechanizm otwierania drzwi jest w stanie podnieść taką masę, z drugiej strony jest w stanie zepchnąć z taką samą siłą.