Plantacja borówki amerykańskiej pomorskie zaprasza!

Kiedy powstała nasza plantacja borówki amerykańskiej pomorskie? W 2015 roku zdecydowaliśmy się rozbudować nasze gospodarstwo rolne w Sławoszynie, niestety na terenie, na którym działaliśmy dotychczas, nie ma gruntów rolnych, nie mówiąc już o uprawie borówek amerykańskich. Marzyliśmy o miejscu w pobliżu lasów, z dala od intensywnego rolnictwa i przemysłu by jako producent owoców borówki amerykańskiej uprawiać te owoce by były najsmaczniejsze w okolicy. Ważną kwestią był również typ gleby – jasne, piaszczyste z przyzwoitą zawartością próchnicy.

Jak pewnie wiesz borówki są ogłaszane jako super pożywienie – niezwykle pożywne, ale także bogate w flawonoidy, które, jak wykazano, zmniejszają szkodliwe skutki utleniania i stanów zapalnych, umożliwiając organizmowi zwalczanie chorób. Większość hodowców domowych kupuje sadzonki, ale czy wiesz, że sadzenie nasion borówki również zaowocuje rośliną? Jak wyhodować jagody z nasion. Po pierwsze, czy jagoda jest nasionem? Nie, nasiona znajdują się w owocu i oddzielenie ich od miąższu wymaga trochę pracy. Możesz użyć owoców z istniejącego krzewu lub z tych zakupionych w sklepie spożywczym, ale wyniki mogą być słabe lub nieistniejące. Borówki nie zapylają się samoczynnie, co oznacza, że ​​są raczej nieprzewidywalne, a ich potomstwo nie powiela rodzica. Lepiej kupować żywotne nasiona borówki do sadzenia od szkółki, ale jeśli chcesz poeksperymentować, jak przygotować nasiona borówki do sadzenia podpowie Ci plantacja borówki amerykańskiej pomorskie.

Wybór głównej odmiany jaką będziemy uprawiać był dość prosty. Jako plantacja borówki amerykańskiej pomorskie postanowiliśmy zasadzić plantację na wzór nowych nowoczesnych holenderskich plantacji: jagody sadzone na łóżkach aby uniknąć żmudnego pielenia w pierwszych latach, wyłożonego folią nawożenie borówek, w 100% oparte na fertygacji, co umożliwia precyzyjne odżywianie roślin oraz zmniejszenie strat nawozów i wody sercem plantacji jest hydrofor, w którym komputer nawozowy precyzyjnie dostosowuje dawki nawozu do rzeczywistej ilości podawanej wody. Nasza Plantacja borówki amerykańskiej w pomorskim zaprasza zarówno kupców indywidualnych, jak i hurtowych!