Producent generatorów dymu do wędzarni zaprasza!

Jako producent generatorów dymu do wędzarni zdecydowaliśmy, że zrobimy to sześć stóp na sześć stóp. Znacznie większy niż jakikolwiek moglibyśmy mieć problemy z efektem palenia.

Naszym pierwszym krokiem było położenie fundamentu. Zastosowaliśmy ten sam projekt, co nasza szklarnia, używając podkładów kolejowych przyciętych na wymiar, zatopionych w ziemi i ułożonych w kwadrat.

Ściany i pokój poszły w górę. Jako producent generatorów dymu do wędzarni zbudowaliśmy go w typowy sposób konstrukcyjny, używając kołków na dwóch środkach stopy. Położyliśmy 3/4 sklejki na podłogę i okleiliśmy również ściany wewnętrzne sklejką. Naszym początkowym planem było położenie czerwonego dachu, który pasowałby do stodoły i wykończenia domu, ale okazało się, że zamówienie zajmie prawie 5 tygodni i będzie bardzo drogie. Jako producent generatorów dymu do wędzarni myśleliśmy o gontach i zrezygnowaliśmy z nich, ostatecznie zdecydowaliśmy się na stalowe (bezbarwne) panele.

Po zakończeniu budowy przez producenta generatorów dymu do wędzarni zewnętrznej nadszedł czas na pracę nad wnętrznościami wędzarni. Wiedzieliśmy, że wnętrze konstrukcji będzie nie tylko najdroższą częścią projektu, ale wymagać będzie najstaranniejszego zaplanowania.