W jakim budynku instaluje się windy?

Masz starszy dwupiętrowy budynek komercyjny i pytanie brzmi, czy musisz zainstalować windY. Odpowiedź na to oczywiście brzmi: to zależy.

Jeśli Twój budynek ma mniej niż 3000 SF na piętro lub jest budynkiem dwupiętrowym, na ogół winda nie jest wymagana. Ale opiera się to na typach najemców znajdujących się na innych piętrach. Jeśli są jakieś gabinety medyczne, wymagana jest winda. Ponadto, jeśli są jakieś sklepy detaliczne, wymagana jest winda. I wreszcie, jeśli przewidziano miejsce dla agencji publicznej, najprawdopodobniej będzie potrzebna winda. Istnieje jeszcze kilka wyjątków, w których wymagana jest winda, na przykład w przypadku terminalu pasażerskiego na lotnisku lub określonego transportu publicznego.

Taki jest wymóg w przypadku nowych budynków. Ale powiedzmy, że budynek został zbudowany przed ADA bez windy, a na drugim piętrze znajdują się gabinety lekarskie. Jeśli robisz zmianę na drugim piętrze, musisz wydać dodatkowe 20% na ścieżkę podróży, wspierając tę ​​zmienioną przestrzeń, która może obejmować windę. W Kalifornii, jeśli przebudowa przekroczy próg wyceny, który na 2012 r. Wynosi 136 060 USD, wówczas wszystkie ścieżki przedmiotów związanych z podróżami będą musiały zostać dostosowane. Wyjątkiem jest winda. Obowiązek przejazdu powyżej lub poniżej progu wyceny windy jest ograniczony do 20%, podobnie jak w przypadku ADA.