Wybierz kolektory Gdańsk

Czy mogę dodać więcej paneli słonecznych do mojego istniejącego systemu? Przy modernizacji systemu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Rozmiar panelu, pojemność falownika i przestrzeń będą największymi decydentami. W miarę możliwości trzymaj się tego samego producenta oferującego kolektory Gdańsk. Ale skoro marki przychodzą i odchodzą, nie jest niczym niezwykłym mieszać i dopasowywać komponenty – tak długo, jak napięcie jest zgodne i może być zrównoważone, może na ogół działać. Nie jest to najlepszy scenariusz, ale jeśli opcje są ograniczone, jeśli chodzi o to, co jest dostępne, jest to możliwe. Jeśli jednak panele są zbyt niezrównoważone, będą działać tak dobrze, jak panele o najniższej mocy. Na przykład: Powiedzmy, że miałeś zainstalowany na swoim domu w Gdańsku system kolektów 5 lat temu i składał się on z paneli 200W i chcesz teraz zwiększyć rozmiar tablicy. Po podłączeniu paneli 330 W do łańcucha paneli 200 W, panele o mocy 330 W dadzą tylko 200 W mocy.

Ponadto falowniki mogą obsługiwać tylko tyle mocy. Ponieważ system kolektorów Gdańsk został odpowiednio dostosowany, gdy został zaprojektowany, falownik może być ograniczony w ilości, którą może przetworzyć. Czasami instalowane są falowniki, które mogą obsługiwać dodatkowe panele (jeśli przyszłe potrzeby zostały wzięte pod uwagę przy projektowaniu systemu), przyjrzyj się wielkości zainstalowanego już falownika, aby sprawdzić, czy może on obsłużyć więcej mocy. Więc co robić? W podanym przykładzie, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, jedną z opcji byłoby zainstalowanie osobnej tablicy, z oddzielnym falownikiem, jeśli falownik prądu jest zbyt mały. Moc wytwarzana przez oba systemy zostanie połączona w głównym panelu zasilania AC lub w banku akumulatorów, jeśli są podłączone do akumulatorów zamiast głównej sieci.
Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego systemu jakim są kolektory Gdańsk i po prostu starasz się planować na przyszłość, jest kilka kluczowych rzeczy, o których warto pamiętać, jeśli chodzi o dodawanie paneli i kolektorów słonecznych:
1. Wybierz producenta, który produkuje i instaluje kolektory Gdańsk od lat, bo będziesz miał pewność, że firma będzie istniała jeszcze przez jakiś czas, nawet jeśli może to trochę kosztować początkowo. Nie próbuj po prostu szukać najtańszej oferty, bo może się okazać, że zapłacisz więcej w dłuższej perspektywie.
2. Omów przyszłość ze swoim konsultantem. Poinformuj ich o swoich obawach i możliwości późniejszego dodania do systemu. W ten sposób możesz zaprojektować system, który dostosuje się do przyszłego wzrostu.
3. Gdy tylko wiesz, że wiesz, że Twoje potrzeby elektryczne będą rosły (tj. Instalujesz wannę z hydromasażem, planujesz mieć dzieci itp.), rozbuduj swój system. Im dłużej czekasz, tym większe ryzyko, że nie będziesz w stanie dokonać aktualizacji za pomocą kompatybilnych komponentów.