Zagęszczanie włosów olejem rycynowym

Przy okazji użyłem oleju rycynowego na moich rzęsach i brwiach licząc na szybkie zagęszczanie włosów w tym miejscach. Po czasie mogę stwierdzić, ze z całkiem dobrym skutkiem. W rzeczywistości olej rycynowy jest głównym składnikiem. Kiedy używałam samego oleju rycynowego, nie widziałam takich samych wyników, jak wtedy, gdy stosowałam połączenie niezbędnych kwasów tłuszczowych (olej rycynowy jest bogaty w kwasy Omega-6 poprzez kwas rycynolowy).

W rzeczywistości wykonałem próbę na zagęszczanie włosów, a połowa uczestników stosowała wyłącznie olej rycynowy na rzęsy każdej nocy, a druga połowa uczestników korzystała z mieszanki kwasów tłuszczowych Omega 3, 6 i 9 razem (co później stało się preparatem). Jeśli chcesz wiedzieć, jak i dlaczego olej rycynowy działa na wzrost i zagęszczanie włosów, przeczytaj najnowszy blog, który opublikowałem tutaj.

Jeśli chodzi o olej rycynowy i włosy na twojej głowie, to rzeczywiście działa, ale człowiek nie jest przyzwyczajony do oleistej konsystencji oleju rycynowego, więc nim się przyzwyczai będzie to trochę trwało.

Jak ja sugerowałbym użycie oleju rycynowego w celu zagęszczania włosów:
Przede wszystkim stosowałabym go dla wzrostu włosów – użyj oleju jako nocnej maski do włosów! Najpierw zmieszałbym go z cieńszym olejem nośnikowym, takim jak olej jojoba lub arganowy. Energicznie wmasuj w skórę głowy, owinąć włosy w ręcznik i pozostawić na noc. Umyć rano i spłukać w zimnej wodzie. Może to potrwać 2-3 prania. Oto moje ostatnie doświadczenia z zabiegiem na noc opartym wyłącznie na oleju jojoba. Twoje włosy będą bujnie bujne, ale będziesz musiał powtarzać ten proces codziennie przez co najmniej 4–6 tygodni. To zajmie trochę czasu, a koszty szybko się zwiększą.