Z jakiego drewna wykonać wiaty drewniane?

Masz plany dodania wiaty drewniane na podwórku do swojej nieruchomości? Drewno, które wybierzesz do tego projektu, może mieć duży wpływ na wygląd Twojej nowej szopy, jej działanie i trwałość. Dowiedz się tutaj o pięciu najlepszych rodzajach drewna do budowy szop, a będziesz cieszyć się lepszym miejscem do przechowywania narzędzi ogrodowych, kosiarki i wszystkich tych zabawek na świeżym powietrzu. Każda drewniana szopa ma coś w rodzaju ramy ściennej i dachowej zbudowanej z tarcicy szkieletowej.

Nazywane również „tarcicą budowlaną”, to drewno na wiaty drewniane ma zwykle litą jodłę lub świerk o grubości 1-1 / 2 cala. Stary dobry 2×4 (rzeczywisty wymiar 1-1/2 cala x 3-1/2 cala) jest najczęstszym rodzajem drewna do obramowania używanego do budowy szop. Biorąc pod uwagę rozmiar większości szop przydomowych, 2×4 można zwykle stosować zarówno do konstrukcji ściennych, jak i dachowych. To drewno jest jak zwykła tarcica ramowa, z wyjątkiem tego, że zostało poddane obróbce fabrycznej w celu zmniejszenia lub zapobieżenia gniciu.

Za każdym razem, gdy drewno na wiaty drewniane jest używane do zastosowań, w których znajduje się ono w odległości kilku centymetrów od gleby, powinno być ono poddane obróbce ciśnieniowej. Nawet w kategorii tarcicy impregnowanej ciśnieniowo istnieją różne rodzaje. Najczęstszy jest łagodnie leczony przeciwko gniciu. Chociaż pozostanie zdrowy w nieskończoność, jeśli będzie trzymany z dala od kontaktu z glebą, gnije w stale wilgotnych warunkach. Najtrwalsza forma tarcicy impregnowanej ciśnieniowo jest przeznaczona na fundamenty podziemne a nie na wiatę drewnianą.